Zazwyczaj terapia dla par ma służyć rozwiązywaniu różnego pochodzenia konfliktów pojawiających się w związku. Mogą one dotyczyć między innymi nadmiernej zazdrości jednego z partnerów lub jego nadopiekuńczości. Niekiedy nieporozumienia wynikają z odmiennego postrzegania ról i zadań, które spełnia partner w małżeństwie czy rodzinie. Każdy związek jest inny, dlatego nie ma uniwersalnego schematu na zlokalizowanie i rozwiązanie palących problemów.

Często terapia małżeńska jest próbą rozwiązania problemów natury seksuologicznej, takich jak: problemy z erekcją, utrata libido czy brak satysfakcji ze współżycia. Większość tego typu przypadłości częściej wynika z pogorszenia się wzajemnych relacji partnerów, niż z faktycznych chorób. W takich przypadkach polecamy terapię par u seksuologa, który w sposób holistyczny podejdzie do problemu, znajdując najlepsze jego rozwiązanie.

Prowadzimy profesjonalną terapię par, zaplanowaną w oparciu o metody wynikające z wieloletniego doświadczenia. Gwarantujemy komfort i dyskrecję obojgu partnerom, ponieważ jako psycholodzy kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi.

Z doświadczenia wiemy, że wiele problemów występuje razem i nakłada się na siebie. Dlatego terapię par w naszym Centrum prowadzi psychoterapeuta, który jest jednocześnie seksuologiem klinicznym, mający doświadczenie zarówno w pokonywaniu problemów związanych z seksem, jak i tych dotyczących innych trudności wynikających ze wspólnego